מרפסת שמש - הלהיט שכבש את עולם הנדל"ן

יותר ויותר דיירים מעוניינים לשדרג את הבית ומחליטים להוסיף מרפסת שמש.  מומחי נדל"ן טוענים כי אחת השאלות הראשונות ששואלים קוני דירות היא האם בדירה יש מרפסת שמש? כאשר יש מרפסת שמש ערך הדירה עולה, כאשר התשובה היא שלילית הדירה מתויגת כדירה ישנה ופחות כדאי לקנייה. גם תוכנית תמ"א 38, תוכנית לחיזוק מבנים מפני רעידת אדמה, מציעה  לדיירים ,בין ההטבות השונות, בנייה של מרפסת שמש. כמו כל בנייה, גם בניית המרפסת מחייבת ליווי הנדסי צמוד. יאיר נצר וצוות החברה צברו עשרות שנות ניסיון בכל תחומי הבנייה, צרו קשר כדי שגם אתם תוכלו ליהנות מהידע המקצועי ומהניסיון רב השנים.

 

בניית מרפסת שמש – חמישה דברים שכדאי לדעת

יש שלוש דרכים לבניית מרפסת שמש. הדרך הראשונה היא התארגנות של כל הדיירים להוסיף על חשבונם מרפסת לכל דירה. הדרך השנייה היא במסגרת זכויות דיירים בתמ"א 38. והדרך השלישית היא במסלול של פרויקט פינוי בינוי.

 

מרפסות שמש מעלות את ערכן הכספי של הדירות. השמאי יצחק לוי, עורך מחירון הדירות, טוען כי מרפסת שמש מעלה את ערך הדירה בעשרה עד חמישה עשר אחוז. מנכ"ל רשת התיווך "רימקס ישראל" טוען כי מרפסת שמש מקצרת את זמן המכירה בשיעור ניכר.

 

במאי 2008 תיקן שר הפנים דאז מר מאיר שטרית חוק המאפשר בנייה של מרפסות שמש חופפות בשטח של שניים עשר מ"ר עד ארבעה עשר מ"ר לכל דירה. בהתאם לתקנות כל בנייה של מרפסת עד ארבעה עשר מ"ר לא תיכלל במניין שטח הדירה, ולכן מרפסות שמש עד ארבעה עשר מטר אינן מחויבות בארנונה.

 

החוק קובע כי כאשר דיירי הבניין רוצים להוסיף מרפסת שמש, כל הדיירים חייבים להסכים כדי לשמור על מראה אחיד של הבניין. החדשות הטובות הן כי אפשר להוסיף לבניינים בליטה המדמה מרפסת שמש ושומרת על מראה אחיד.

 

קיימות שתי שיטות לבניית מרפסת שמש. השיטה הקלאסית באמצעות בלוקים ובטון ושיטה חדשה יותר, שיטת הבנייה היבשה המבוססת על שלד פלדה מגובלן. השיטה החדשה מקצרת באופן משמעותי את משך הבנייה ושגרת הדיירים כמעט ואינה מופרעת. מהנדס מקצועי ומיומן ידע לבחור עבור כל בניין את השיטה המתאימה.

 

הפיקוח על בניית המרפסת חייב להיעשות על ידי אנשי מקצוע מיומנים. חברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין בע"מ" מעמידה לרשותכם צוות של מהנדסים, אדריכלים וכלכלנים החל מבדיקת היתכנות הפרויקט ועד לביצוע המושלם.