שיפוץ מבנה

שיפוץ בניין זוהי משימה לא קלה, אך אם נערכים נכון, אפשר לצלוח אותה בקלות יחסית ובהצלחה. אומנם בתהליך השיפוץ יש קשיים זמניים, אך שיפוץ הבניין יעניק לבניין מראה אסתטי ונעים, ישפר את רמת החיים ויעלה את ערך הדירה. עשרות ועדי בתים מודים לחברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין בע"מ" על השיפוץ המוצלח, על המקצועיות ועל הליווי הצמוד במהלך הבנייה. זכרו, בחירת החברה היא המפתח להצלחה. צרו קשר, צוות החברה ממתין לכם, שמח לעזור.

 

 איך לבחור את החברה הטובה ביותר?

  • לפני שאתם בוחרים את חברה מומלץ לערוך סקר שווקים ולקבל הצעות מחיר מחברות שונות. כדאי לבקר בפרויקטים שבנתה החברה, להתרשם מהעבודה, לשוחח עם הדיירים או עם ועדי הבתים ולשמוע המלצות.

  • עליכם לבדוק האם הקבלן המבצע רשום בפנקס הקבלנים. יש לבדוק מהו הניסיון שלו ומהו הידע המקצועי. חשוב מאוד לברר מהן הערבויות הכספיות שיפקיד הקבלן, ומה כוללת האחריות שתקבלו לאתר תום השיפוץ.

  • כל שיפוץ חייב להיות מלווה בפיקוח של מהנדס בניין מנוסה כדי למנוע טעויות שעלולות לגרום לפגיעה ברכוש ואפילו לאסון בנפש.

  • חשוב לברר מהם החומרים שבהם עושה הקבלן שימוש והאם הם עומדים בתקנים הישראליים או בתקנים הבינלאומיים.בררו האם חומרי הבנייה עמידים בפני מזג האוויר ושחיקה והאם הם ישמרו על המראה החדש של הבניינים במשך זמן ארוך ככל האפשר.

 

 שיפוץ בניין – עוד כמה דברים שחשוב לדעת

אחת הדרכים האטרקטיביות לשיפוץ הבניין היא באמצעות תוכנית תמ"א 38. תוכנית זו מיועדת לחיזוק מבנים שקמו לפני שנת 1980. אם גם אתם זכאים להיכלל בתוכנית, תוכלו לתפוס שני ציפורים במכה אחת. הבניין שלכם יחוזק ויהיה עמיד בפני רעידות אדמה ובמסגרת ההטבות הנוספות שתקבלו, תוכלו לשפץ את חזות הבניין, את הלובי, את חדר המדרגות ועוד. חשוב לדעת כי תוכנית תמ"א 38 מאפשרת למכור את זכויות הבנייה הנוספות המוענקות לרכוש המשותף ובתמורה לקבל את כל ההטבות הנלוות, כולל שיפוץ הבניין, ללא השתתפות של הדיירים בעלויות הכספיות. רוצים לשמוע פרטים נוספים? יאיר נצר וצוות החברה ישמחו להיפגש אתכם ולמסור לכם את כל הפרטים על ניהול תמ"א 38 ועל פיקוח על תמ"א 38 .

 

החלטה על שיפוץ בניין מחייבת כינוס של אסיפת דיירים. החלטות על שמירת המצב הקיים של הבניין, מתקבלות ברוב רגיל, אך ההחלטה על שיפוץ בניין מחייבת הסכמה של מאה אחוז מהדיירים.