סקר קבלנים – תמ"א 38

ניהול פרויקט תמ"א 38 הוא מהסבוכים והמורכבים ביותר שקיימים, ולא בכדי לוקח זמן רב ביותר (בדרך כלל כמה שנים) להגיע לרגע הנכסף שבו מתקבלים כל האישורים, החתימות וההסכמות להתחלת התהליך הלכה למעשה. ישנם יזמים וקבלנים שכל עיסוקם והתמחותם קשורים בתחום של ניהול פרויקט תמ"א, ישנו עורך דין מתחום המקרקעין המלווה את התהליך ואת הבנייה וכמובן שקיים מערך שלם ליווי דיירים ושמירה על האינטרסים שלהם כל עוד מתבצעות העבודות בבתים שלהם, ו-ווידוא שאין חריגה מתכניות הבניה שהוצגו ואושרו על ידיהם.

 

כמו בכל תחום הקשור בקבלת שירותים של בעלי מקצוע שונים, גם כשמדובר בתהליך של תמ"א 38 כדאי ומומלץ לבצע סקר שוק, או מה שמכונה סקר קבלנים, על מנת למצוא את הקבלן שהכי מתאים לביצוע העבודה. סקר הקבלנים יבדוק את המחיר שיגבה הקבלן, הצגת כל האישורים והרישיונות הדרושים על פי החוק וגם ווידוא של שמירה מקסימלית על תמ"א 38 זכויות דיירים, כלומר הגנה מקסימאלית על האינטרסים של הדיירים שגרים בבניין ושמירה על שגרת חיים נורמלית ורגילה עבורם עד כמה שדבר זה ניתן.

 

כיצד מבצעים סקר קבלנים – תמ"א 38

כאמור, סקר השוק עבור קבלנים לצורך ניהול פרויקט תמ"א 38 מתבצע באופן דומה לכל סקר שוק בכל תחום אחר. מתבצעת פנייה יזומה בכתב אל כמה וכמה קבלנים, בה מפורטים התנאים והדרישות לביצוע הפרויקט. בפנייה מפורט איזו חברת ניהול לקחה על עצמה את ניהול פרויקט תמ"א הספציפי המדובר ואת כל הפרטים הדרושים אודות העבודה עצמה – היכן נמצא הבניין המיועד לפרויקט, כמה קומות יש בו, מה יש בו כרגע ומה התכנון האדריכלי והעיצובי לגבי עבודות הבנייה עצמן.

 

גם הנושא של ליווי דיירים או כל מה שקשור בנושא של תמ"א 38 זכויות דיירים גם כן נכללים בנושאים של סקר הקבלנים מפני שיש לתת מענה מושלם לתחומים אלו, שכן הדיירים הם אלה שמשלמים מחיר כבד במשך תקופת העבודות בצורת אי נוחות גדולה מאד בשגרה היומיומית שלהם ולכן זהו פרמטר שצריך להישקל בכובד ראש.