תמ"א 38 המדריך העדכני לביצוע תכנית תמ"א 38

כל מה שקשור בתחום של ניהול פרויקט תמ"א 38 הוא עסק מורכב וסבוך. לא רק שמדובר בפרויקט שאורך זמן רב, הוא גם כולל כמה וכמה שלבים שכל אחד מהווה נדבך לשלב הבא, עד לסיום המיוחל של הפרויקט והעבודות, כמה שנים מאוחר יותר. ישנם דברים רבים מאד שצריך לדעת ולכן מי שמעוניין לעסוק בתחום של ניהול פרויקט תמ"א צריך להיות בקיא בדברים רבים, כמו למשל החוקים והתקנות הקשורים בפרויקט, תקנות עזר עירוניות הקשורות לרשויות מקומיות ספציפיות, כיצד לבצע תהליך של ליווי דיירים ועוד.

 

אחת לכמה שנים יש להתעדכן במדריך העדכני לביצוע תמ"א 38, מפני שמדי כמה שנים ישנם שינויים ועדכונים במדריך ואלה יכולים להשפיע על כל מי שקשור בכל שלבי ההליך, החל בדיירים עצמם, דרך חברת הניהול, עורכי דין המתמחים בתחומי המקרקעין ומלווים תהליכי תמ"א 38 זכויות דיירים, הקבלנים המבצעים את העבודות ועוד. ישנם סטנדרטים שאסור לחרוג מהם בעת ביצוע הפרויקט כולו בכלל ובעת שלב העבודות בפרט וכל המעורבים בתהליך חייבים להיות בקיאים בעדכונים.

 

תמ"א 38 המדריך העדכני לביצוע תכנית תמ"א 38

ניהול פרויקט תמ"א הוא ממילא פרויקט ארוך שעלול להיות קשה ומייגע עבור כל מי שמעורב בו. לכן חשוב מאד לדעת בדיוק כיצד לעשות כל דבר, כאשר האינטרס הכי חשוב הוא שמירה על תמ"א 38 זכויות דיירים כדי שהחיים והנוחיות שלהם ייפגעו באופן מינימלי, אם בכלל. הרי לאף אדם לא יהיה זה נעים להרגיש שהוא מתחיל לחיות במקום הדומה לאתר בנייה לכן צריך ליווי דיירים ועמידה מדויקת בכל מה שהובטח בתחילת הפרויקט לשם כך.

 

מי שמבצע בפועל ניהול פרויקט תמ"א 38 חייב לדעת בדיוק מה נדרש ממנו, מה מותר ו/או אסור לו לעשות כדי לא לחרוג ולפגוע בשאר הגופים המעורבים בעניין. לשם כך חובה לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם כל הגורמים למען המטרה המשותפת. מלבד הגנה על האינטרסים של הדיירים הרי מטרת הפרויקט היא חיזוק יסודות הבניין ושמירה במידה ומשהו קורה.