גם מרפסת צריך לדעת לבנות

הוספת מרפסת היא החלום הנדל"ני של כל מי שגר בבית ישן וללא מרפסות. בניית מרפסת ללא פיקוח וליווי של מהנדס צמוד עלולה להסתיים באסון כמו שכבר קרה בפרויקט נדל"ן יוקרתי באחת מערי הפריפריה. חשוב לוודא כי פיקוח על בניית מרפסות ייעשה על ידי מפקח מטעם הדיירים. חברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין בע"מ" מציעה ייצוג מקצועי, הנדסי וכלכלי, לכל מי שרוצה להוסיף מרפסות לבניין. צרו קשר ותיהנו מהניסיון רב השנים, מהידע המקצועי ומהליווי האישי מתחילת הפרויקט ועד סופו.

 

איך ומתי אפשר להוסיף מרפסות לבניין?

 

  • יש שלושה מסלולים עיקריים שדרכם אפשר להוסיף מרפסת לכל דירה.

  • הדרך הראשונה היא הוספת מרפסת באמצעות התארגנות של כל הדיירים בבניין ועל חשבון בעלי הבתים.

  • הדרך השנייה היא באמצעות תוכנית תמ"א 38.

  • הדרך השלישית היא באמצעות פרויקט פינוי בינוי.

 

 הוספת מרפסות באמצעות תמ"א 38 או במסגרת פרויקט פינוי בינוי  מצריכה עמידה בקריטריונים. כדי להיכלל בפרויקט תמ"א 38 צריך הבניין להיות בניין ישן, בניין שלא נבנה בהתאם לתקן החדש של עמידות בפני רעידות אדמה.

 

פרויקט תמ"א 38 הוא פרויקט שמטרתו העיקרית היא חיזוק המבנה כדי שיעמוד בפני אסון אדמה. הוספת מרפסת לבניין היא אחת ההטבות שמקבלים הדיירים כדי לעודד אותם להשתתף בתוכנית ולחזק את הבניין שלהם. חיזוק הבניין דורש ידע הנדסי ואחריות רבה. חשוב לשכור חברה המתמחה בתחום של פיקוח תמ"א 38. רק פיקוח מקצועי מטעם הדיירים יבטיח כי המבנה יחוזק בהתאם לתקנים ותוספות הבנייה, גם המרפסות, יהיו בטיחותיות ואיכותיות.

 

פיקוח על בניית מרפסות – איך לבחור את המפקח

מפקח הבנייה חייב להיות אישיות בלתי תלויה, בעל מקצוע שאינו קשור לחברה הבונה את המרפסת.

חשוב לבחור מפקח בנייה או חברה בעלת ידע הנדסי והבנה מעמיקה בכל תהליכי הבנייה. על המפקח להכיר את חומרי הבנייה השונים, את בעלי המקצוע, את צורות הבנייה השונות ולוודא כי החברה הבונה עושה שימוש בחומרים איכותיים בעלי תו תקן וכי בעלי המקצוע הם בעלי ניסיון וידע מקצועי רב.

 

צוות החברה של יאיר נצר ליוו בהצלחה פרויקטים מורכבים ומסובכים, הם ישמחו ללוות גם את הפרויקט שלכם. בעזרתם תוכלו ליהנות ממרפסת בטיחותית, יפה ונעימה.