ניהול ופיקוח בניה - אל תבנו לבד

אנשים רבים מודעים לקשיים המאפיינים את תהליך הבנייה. בכל פרויקט נדל"ן, החל מבניית בית פרטי ועד לפרויקט בנייה גדול ומקיף, יש להתנהל מול גורמים רבים המבצעים את הבנייה ולדאוג כי הבנייה תושלם במועד, בהצלחה ובהתאם לציפיות הבעלים. ניהול ופיקוח בניה מאפשר לבעלי הפרויקט לעבור את תהליך הבנייה בראש שקט, במינימום דאגות וללא הוצאות כספיות מיותרות.

 

חמש סיבות שישכנעו גם אתכם לשכור מפקח בנייה

 

מפקח בנייה ממלא מספר תפקידים. הוא אחראי על הפיקוח ובפעמים רבות הוא ממלא גם תפקיד של מנהל בניה. ניהול ופיקוח בניה זהו תפקיד אחראי הדורש ידע מקצועי וניסיון. על המפקח לתאם בין בעלי המקצוע השונים העובדים בפרויקט, לדאוג לעמידה בלוח הזמנים ולבצע ביקורת איכות על חומרי הבנייה ועל איכות הביצוע.

 

בניית בית זהו תהליך מורכב הכרוך בהשקעה כספית גדולה. מפקח הבנייה הוא בעל המקצוע האחראי על קבלת ההיתרים הנדרשים, על העסקת בעלי מקצוע שונים, על התיאום בניהם, על איכות חומרי הבנייה ועוד. בשל המורכבות הרבה של התהליך, אנשים רבים עלולים להיקלע לקשיים ביישום התוכנית, להפסיד זמן יקר ולעתים גם כסף.

 

היעדר פיקוח על הבנייה עלול להביא לליקויי בנייה מסוגים שונים. לעתים ליקויי הבנייה יגרמו כתוצאה מרשלנות או משגגה ולעתים מהרצון של הקבלן לחסוך בעלויות, לוותר על חומרי בנייה איכותיים ועל בעלי מקצוע מומחים, אך יקרים יותר. הידע המקצועי של המפקח המלווה את הפרויקט יסייע לו לאתר ליקויי בנייה בזמן הבנייה ולתקן אותם מיד, לפני שייגרמו נזקים נוספים.

 

כל טעות מקצועית בתהליך הבנייה עלולה להפוך במרוצת הזמן להוצאה כספית גדולה. גם בחירה של אנשי מקצוע בלתי מיומנים כמו חשמלאים, טייחים, אינסטלטור ועוד, עלולה לגבות מחיר יקר. למפקח על הבנייה יש ניסיון רב והיכרות עמוקה על כל בעלי המקצוע הלוקחים חלק בתהליך הבנייה. הוא ידע לבחור את הטובים ביותר ולמזער עד למינימום טעויות קריטיות וליקויי בנייה רבים.

 

פרויקט תמ"א 38 הוא פרויקט בנייה מורכב. הדיירים מוכרים את זכויות הבנייה לקבלן או ליזם ומקבלים הטבות רבות בתמורה, ללא עלויות כספיות. חשוב לבחור גורם אשר יהיה אחראי על פיקוח תמ"א 38 מטעם הדיירים כדי לוודא כי הקבלן עומד בהתחייבויותיו.

 

שירותי ניהול ופיקוח בנייה הם חובה לכל מי שאינו בעל ידע מקצועי בתחום הבנייה, לכל מי שאינו יכול להקדיש את יומו לפיקוח על הבנייה ולכל מי שרוצה להיות בטוח כי הפרויקט שלו נמצא בידיים טובות. חברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין בע"מ" עוסקת בפיקוח וניהול של פרויקטים רבים, בניהם גם תמ"א 38. צרו קשר כדי להבטיח כי תגיעו אל קו הסיום בהצלחה!