אך להעלות את ערך הדירה ולשפר את איכות החיים?

אחת המתנות הגדולות שכל בעל  דירה יכול לקבל היא חידוש הבניין. חידוש בניין יעלה את ערך הדירה וישפר את איכות החיים של הדיירים. כל הבניינים הישנים אשר מתחילים להראות "סימני זקנה" הם המועמדים האידיאליים ל"מתיחת פנים" שתקנה להם מראה צעיר ועדכני. חברת "יאיר נצר, חברה להנדסה ובניין" מפעילה אנשי מקצוע מכל התחומים, אנשי מקצוע מומחים בתחומם שידעו להשיג את התוצאות הטובות ביותר לחידוש כל בניין. צרו קשר, כי גם לכם מגיע את הטובים מכולם.

 

מהם הדרכים לחידוש הבניין

המדינה קבעה שתי דרכים שדרכן אפשר לחדש את הבניין, בדרך כלל ללא השתתפות כספית של הדיירים, האחת היא תוכנית תמ"א 38 והשנייה היא תוכנית פינוי בינוי.

חידוש בניין באמצעות תמ"א 38 היא צורך שנוצר עקב החשש לקריסת מבנים ישנים בעת רעידת אדמה. במסגרת ניהול תמ"א 38  אפשר לחזק ולשדרג כל בניין באופן משמעותי. לכל בניין יתווספו יחידות דיור, תשתיות הבניין יחוזקו כך שיהיו עמידים בזמן רעש אדמה, חזית הבניין תשופץ, לכל בניין תהיה חניה, מעלית ועוד. חשוב לבחור חברה בעלת ניסיון שתוציא את הפרויקט לפועל ונוסף על כך תבצע גם פיקוח על תמ"א 38.  

הדרך השנייה לחידוש הבניין היא באמצעות פרויקט פינוי בינוי. הדיירים יתפנו מרצונם החופשי מהדירות, הבניין הישן ייהרס ובמקומו ייבנה בניין חדש.

נוסף על אפשרויות אלו, תמיד עומדת לפני הדיירים האפשרות לשפץ ולחדש את הבניין במסגרת עצמית. בדרך זו דיירי הבניין המשותף יישאו בעלויות של השיפוץ וחידוש הבניין.

 

חידוש בניין - להחזיר לכל בניין ישן את הברק בעיניים

  • אזורים שלמים הפכו בשנים האחרונות לאזורים מזדקנים עם בתים מתפוררים. חידוש בניין עונה על הצורך של החזרת האזורים האלו לימים הטובים. רוב הדיירים בבניינים הישנים הם שוכרי דירות, דיירים מתחלפים שאינם משקיעים בדירה. בניין מחודש ומשופץ מושך אליו קוני דירות אשר מחזקים את אוכלוסיית האזור, משקיעים בדירות ומניעים את הרשויות להשקיע בתשתיות ובפיתוח הסביבתי.

  • חידוש בניין מעלה את ערך הדירה. מומחי נדל"ן מעריכים כי דירות בבניינים מחודשים נמכרות בעשרה אחוז יותר מאשר דירות בבניינים ישנים ומוזנחים.