תמ"א 38

כל הזכויות שמורות | יאיר נצר 2014

ייעוץ מקצועי על ידי מומחים

כפי שניתן להבין, שיפוץ הבניין כדי לעמוד בתקני תמ"א 38 הוא החלטה שמיטיבה עם כל הצדדים. עם זאת, כמו בכל מיזם בנייה מורכב, מדובר בתהליך ארוך ולא פשוט, שדורש הבנה מקצועית וניסיון רב שנים. יאיר נצר ויועציו,מביאים איתם עשרות שנות ניסיון, כדי להעניק לכם את התוצאות הטובות ביותר.. בין שירותי הייעוץ שלנו תקבלו בדיקת היתכנות לצורך בדיקה ואישור כי המבנה זכאי ליישום התכנית, יצירת תכנית אדריכלית ראשונית להבאת התכנית לפועל וסיוע בבחירת אנשי המקצוע.

מדובר על תהליך "מתגלגל" וגמיש. פעמים רבות עולים מכשולים שונים לאורך העבודה. העבודה עם יאיר נצר מקלה על שכנוע דיירים שיוצרים מחלוקות, למשל, ובכך העבודה ממשיכה ברצף וללא הפסקות של חודשים ולעתים גם שנים. בנוסף, בהתאם לצורך, החברה תייעץ ללקוחותיה לגבי עורכי דין מומלצים ליצירת החוזים, בחירת קבלנים מוכרים ליישום השיפוץ עצמו ותעזור בבחירת אנשי מקצוע נוספים לפי הצורך שיעלה. כל אלו מקלים על בעלי הדירה, ומעניקים את כל היתרונות האפשריים.

ליווי  לאורך כל שלבי הפרויקט

פיקוח קפדני במהלך העבודה

זה הוא הליך חשוב,הנעשה בדרך כלל תוך שיתוף נציגי ועד הדיירים.מטרתו,להבטיח מלוי כל הוראות התכנון ושמירה על זכויות הדיירים..

מעבר להפיכת הבניין לבטוח למגורים, התכנית מעודדת תושבים בעזרת יתרונות שמוענקים למבנים ששופצו כדי לעמוד בסטנדרטי הבנייה החדשים. במבנים שעברו את השיפוץ ניתן להוסיף קומות נוספות למגורים, יתרון עצום עבור בעלי המבנה. בנוסף, ניתן להרחיב את הדירות הקיימות – יתרון גדול עבור השוכרים ובעלי הדירות. בעת השיפוץ, ניתן להוסיף לבניין מרחב מוגן ומעלית. קיימת גם אפשרות מועדפת במקרים רבים,של הריסת המבנה הישן ותכנון ובנית מבנה חדש,הכל בהתאם לאפשרויות התכנוניות המוקנות על ידי הרשויות.

מהם יתרונות שיפוץ המבנה לפי תמ"א 38 ?

מאז שהתגלה הצורך ועלו היתרונות של שיפוץ הבניין על פי תמ"א 38 (תכנית מתאר ארצית 38), הביקוש רק הולך ועולה עם כל יום שעובר. הסיבה הראשונה היא הצורך הבטיחותי. שיפוץ מבנה או בנייתו על פי התקנים שמציבה התכנית הארצית, מחזקת את עמידות המבנה  ברעידת אדמה, אשר סביר שתגיע במוקדם או במאוחר. לדירות הדיירים נוספים שטחים בהתאם למתאפשר. לצד ההיבט הבטיחותי, עמידה בתקני תמ"א 38 יכולה להעלות משמעותית את ערך הנכס ולהביא לרווחים גדולים לדיירים.

תכנית תמ"א 38 נחשבת לתכנית חדשה יחסית. בשנת 2005, ביוזמת המועצה הארצית לתכנון ובניה, נהגתה התכנית שמטרתה הבסיסית ביותר היא להפוך בנייני מגורים לעמידים בפני רעידות אדמה. התרחיש אולי נדמה רחוק או לא אפשרי, אך תחזיות שונות של מוסדות מקצועיים רבים בישראל מאשרות כי ישנה סבירות גבוהה שרעידת אדמה תפגע בישראל בשנים הקרובות. מבנים שנבנו לאחר שנת 75' עומדים בתקנים המתאימים, אך מבנים ישנים יותר מהווים סכנה לדיירים ולעוברי אורח שעלולים להיפגע מקריסת המבנה.

מהו הצורך הבטיחותי העומד בבסיס התכנית?