פינוי בינוי

כל הזכויות שמורות | יאיר נצר 2014

תכנית פינוי בינוי מציעה לבעלי מבני מגורים, לבעלי דירות וגם לדיירים עצמם, אפשרות נוחה ומשתלמת ביותר, להעלות את ערך הנכס ולעבור לגור בבית חדש, משופץ נוח ונעים הרבה יותר. התכנית המיוחדת הזו מציגה מצב נדיר של Win-Win ועדיין, יישום התכנית מסובך מאוד, וכאשר היא מבוצעת על ידי אנשים פרטיים שאינם בקיאים בתהליך, הוא יכול לקחת זמן רב (לעתים אפילו שנים) ולעלות בכסף רב ובכאב ראש גדול מאוד. במקום להתעכב על כל מהמורה שתעלה בדרך, מומלץ לפנות ליאיר נצר וצוות המומחים המנוסה.

ליווי מקצועי ובחירת בעלי מקצוע

בדומה למיזמי נדל"ן אחרים, מדובר על תהליך רב שלבי ומורכב. היעזרות בחברתנו מבטיחה לכם ליווי לאורך כל התהליך, הבהרה של מה שנדרש מכם בכל רגע וייעוץ מקצועי לגבי ההחלטות הטובות ביותר שתוכלו לבצע. התוצאה היא עבודה מהירה ועזרה בפתרון הבעיות המשפטיות.

פיקוח עליון על כל שלבי הביצוע

כדי שהעבודה תבוצע על הצד הטוב ביותר, המומחים שלנו יעקבו מקרוב אחרי כל שלב ושלב, מהשגת החתימות של כל הדיירים ועד המעבר חזרה אל הבניין החדש. בצורה זו, תוכלו להיות בטוחים שלא רק שהעבודה תבוצע בתוך זמן קצר וללא תקלות בדרך, אלא שהתוצאה תשרת אתכם ותעמוד בציפיות שלכם.

לאחר שהוחלט על יישום התכנית, יש לפנות את הדיירים מהבניין עד שהמבנה החדש יוקם ויהיה מוכן לאכלוס. לשם כך, מוצעים סוגים שונים של פיצויים לדיירים. לרוב, ניתנת לדיירים הבחירה בין שתי אפשרויות: הראשונה היא מעבר לדירה אחרת. הדירה תציע גודל דומה ונגישות ברמה זהה. האפשרות השנייה היא תשלום חודשי של סכום השווה לערך השכירות אותה ישלם הדייר , או סכום אחר הנדרש כדי לשמור על רמת חיים זהה בזמן שכירת דירה אחרת.

 

כיצד מפוצים הדיירים במהלך העבודות?

בתהליך פינוי בינוי, מפונים דיירי בניין מגורים ולפעמים אפילו דיירי שכונה שלמה. לאחר הפינוי, נהרסים הבניינים הישנים כליל, ובמקומם מוקמים מבנים חדשים, העומדים בסטנדרטים מודרניים של בנייה. אלו מבנים בטוחים יותר עבור הדיירים, שכוללים "שדרוגים" לאיכות החיים כמו עמידות בפני רעידות אדמה, כלילת מרחב מוגן בשטח המבנה, בניית מספר קומות רב יותר וכן הוספת  מעליות לבניין. כך נקבל בתים משודרגים וחדשים לחלוטין עבור כל הדיירים הקודמים, ונכס בעל ערך גבוה בהרבה עבור בעלי הנכס.

 

מהו למעשה תהליך פינוי בינוי?

על פי החוק, יש להשיג את חתימות ואישורי כל בעלי הדירות במבנה (לא השוכרים). זהו שלב ארוך שיכול להסתבך במקרה ויש כמה דיירים שמסרבים לשתף פעולה עם התכנית. במקרה ולפחות 80 אחוזים מבעלי הדירות הסכימו לתכנית, החוק מאפשר לפנות לבית המשפט ולתבוע את אותם דיירים על הפגיעה שהם גורמים לרווחים שיכלו לראות הדיירים האחרים כתוצאה מיישום התכנית.

מה נדרש על מנת ליישם את התכנית?

לפני שמגיעים לבית המשפט, ניתן ליישב את הסכסוך ולמצוא את עמק השווה. זהו אחד השירותים שמעניקה החברה שלנו. במקום לבזבז זמן, כסף ומאמץ על וויכוחים מיותרים ודיונים בבית המשפט, צוות המומחים שלנו מבטיח לגשר על הפערים, ובמקרה הצורך להפנות אתכם לעורכי הדין המומלצים ביותר בתחום כדי שייצגו אתכם במערכה המשפטית. הסיוע המקצועי שלנו מבטיח לכם עבודה רציפה לקראת סיום תהליך הפינוי בינוי, והגעה מהירה לסוף הדרך, שם תזכו לבניין חדש בעל ערך גבוה ביותר.

יישוב מחלוקות ופניה לבית משפט